Programlar ne zaman ilan edilecek?

2020 Mart başında Programları ilan etmeyi planlıyoruz.

Programlara nasıl kayıt olabilirim?

Program kayıtları Program ilanları sonrasında 2020 Mart ayında alınmaya başlanacak. Haberdar olmak için iletişim formunu doldurun.

Hangi programlar olacak? Hocalar kimler?

Programlar Mart ayında Akademik Kurul tarafından ilan edilecek. Hocalar önümüzdeki Yaz takviminde yer verebildiğimiz Programların hocaları olacak. 2019 için hazırladığımız Program Listesi

Program katılımları ücretli mi? Öyleyse burs veriyor musunuz?

Bilimler Köyü kâr etmeyecek, fakat sürdürülebilir olması için katılımcılardan ücret almak zorunda. Program ilanlarıyla beraber kayıtlar başlayacak ve o zaman 2020 için alınacak günlük ücretler belli olacak. Burs, olanaklar ölçüsünde verilecek. Burs olanaklarını artırmak amacındayız.

Bilimler Köyü’nü kimler idare ediyor? Bir vakıf mı, dernek mi? Yoksa her ikisi de mi?

En doğru cevap Bilimler Kolektifi. Dernek ve Vakıf, Kolektifin hedefleri için geliştirilen kurumsal araçlar. Hem Dernek hem de Vakıf bir iş bölümü içinde sorumlulukları paylaşıyor. Ama dediğimiz gibi, Kolektif’te herkes sorumluluk alıyor.

Bilimler Köyü nerede? 

Harita konumumuz.  Foça ilçesinin, Yeniköy Mahallesinde kurulacak. Foça merkezine mesafe 14km ama, zaten Foça’ya gitmeden köye ulaşıyorsunuz 🙂

Bir haftalık program sonunda kendime ne katmış ve o alanda ne kadar ilerlemiş olacağım?

Zor soru. Her Program ve her katılımcı için değişecek aldıkları. Herhalde daha önce hiç düşünmediği bakış açılarıyla karşılaşacağını, görmediği yol ve yöntemlerle tanışacağını söylemek mümkün. 

Katılımcılardan bir beklentiniz var mı?

Köyün (henüz yayımlamadığımız) kurallarına uymaları. Ve katılmcı olabilmek için Köyün kurulmasına yardım etmeleri.

Kasım 2019

Close Menu