Etkinlikler ne zaman ilan edilecek?

Etkinliklerimizi 2020 Mart ayı ortasından yayınlamayı planlamıştık. Ancak COVID-19 salgını nedeni ile şimdilik etkinliklerimizin açıklanma tarihini erteledik. Sizler gibi bizler de gelişmeleri takip ediyoruz. En yakın zamanda buluşacağımız tarihi duyurmayı umuyoruz.

Etkinliklere nasıl kayıt olabilirim?

Kayıtlar etkinliklerin ilanıyla birlikte başlayacaktır. Etkinliklerin ilanından haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, web sitemizden bültene üye olarak, e-posta listemize katılabilirsiniz. 

Etkinliklerin içerikleri nelerdir? Eğitmenler kimler?

En güncel içerikler etkinliklerle birlikte Akademik Kurul tarafından ilan edilecek.  Eğitimciler 2020 yaz takviminde yer alacak etkinliklere göre belli olacak. Örnek olması için 2019 yılı program listesine bakabilirsiniz. 

Program katılımları ücretli mi? Eğer ücretliyse burs imkanı var mıdır?

Bilimler Köyü kâr amacı gütmeyen bir oluşum. Fakat devamlılığını sağlayabilmesi için kaynağa ihtiyacı var, bu nedenle programlara katılım ücretli. Programların ilanıyla beraber ücretler de belli olacak. Bilimler Köyü burs vermeyi amaçlar, ancak bunun miktarı veya sayısı olanaklar ölçüsünde belirlenecek. 

Bilimler Köyü’nü kimler yönetiyor? 

Bilimler Köyü’nde karar verici merci Bilimler Kolektifi. Kolektifin hedeflerine ulaşması için başvurulan kurumsal araçlar Bilimler Derneği ve Vakfı. Hem Dernek hem de Vakıf iş bölümü içinde sorumlulukları paylaşıyor.  Ama dediğimiz gibi, Kolektif’te herkes sorumluluk alıyor.

Bilimler Köyü nerede? 

Tam burada🙂 Foça yolu üzerindeki Yeniköy Mahallesi’nde. Foça merkeze uzaklığı ise 14 kilometre. Foça’ya varmadan Bilimler Köyü’ne varmış olacaksınız. 

Bir haftalık etkinlik sonunda kendime ne katmış ve o alanda ne kadar ilerlemiş olacağım?

Zor soru:) Ama cevabın her etkinlik ve etkinliklere katılan her katılımcı için  bambaşka olacağına inanıyoruz. Katılımcıların daha önce hiç düşünmedikleri bakış açılarıyla karşılaşmalarını, görmedikleri yol ve yöntemlerle tanışmalarını amaçlıyoruz.. 

Katılımcılardan bir beklentiniz var mı?

En büyük beklentimiz Köy’ün (henüz yayınlamadığımız) kurallarına uymaları. Ve katılımcımız olmadan önce destekçimiz olmaları 🙂 Bağışçımız ve/veya gönüllümüz olabilir, bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.   

Nisan 2020