Bilimler Köyü İstanbul Toplantısı Yapıldı

  • Post author:
  • Post category:Blog

Bilimler Köyü İstanbul Tanıtım toplantısı 9 Şubat Pazar günü Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. 

Toplantı Gonca Doğan’ın açılış konuşması ile başladı. Sunum sırasında Alper Dizdar Bilimler Köyünün hikayesini anlattıktan sonra, Mehmet Gençer Bilimler Köyü’nün akademik yaklaşımını katılımcılar ile paylaştı. Ardından Alparslan Budak’ın Bilimler Köyü yerleşkemizi, organizasyonel yapımızı ve bütçemizle ilgili son gelişmeleri aktardı. Sunum sonrasında ise katılımcıların soruları cevaplandı.  

Peki öne çıkan başlıklar neler miydi?

  • 15 Mart’ta Akademik Takvim açıklanıyor.
  • 1 Haziran’a Bilimler Köyü’nde kazan kaynamaya başlıyor.
  • 15 Haziran’da Bilimler Köyü kapılarını katılımcılarına açıyor.
Gonca Doğan açılış konuşmasını yaptı.
Alper Dizdar: “Bilimler Köyü bir gelecek düşüdür.”
Mehmet Gençer: “Türkçede çok güzel bir deyim var: akıl yürütmek. Biz de aslında bunu hedefliyoruz; duran aklı yürüyen akıl haline getirmek istiyoruz. Oradan da akıl, nereye isterse oraya yürüsün.”
Alparslan Budak, Bilimler Köyü yönetiminde yer alan komitelerden ve Bilimler Köyü kurulurken takip edilecek mimari ilkelerden bahsetti. 
Matematik ve fizik okumak istediğini belirten lise öğrencisi Berke Ünal Bilimler Köyü için herkesi destek olmaya çağırdı.
Ferit Öztürk, öğrencilerin neyi neden öğrendiklerini bilmek istediklerini, bu amaç doğrultusunda Bilimler Köyü gibi özgür ve açık öğrenme alanlarına ihtiyaç duyulduğunu belirtti. 

Bu güneşli pazar gününde vakitlerini ayırıp tanıtım toplantısına gelen tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.