2020 Ocak: İzmir Tanıtım Toplantısı yapıldı

Bilimler Köyü’nün İzmir’deki tanıtım toplantısı 18 Ocak Cumartesi günü Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yaklaşık 100 kişinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, hem Bilimler Köyü’nün tanıtımı gerçekleşti, hem de Köy ile ilgili son gelişmeler aktarıldı.

Toplantı, Foça’ya Sahip Çıkıyoruz Platformu sözcüsü Cem Eden’in açılışı ile başladı. Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün konuşması ile devam eden toplantıda Doç. Dr. Alper Dizdar Bilimler Köyü’nün organizasyonel şemasından bahsetti. Prof. Dr. Mehmet Gençer’in Köy’ün akademik yaklaşımını anlatan konuşmasından sonra Devrim Erçetin’in mali komite sunumu gerçekleşti. Köy’ün mimari ve yerelleşme konusundaki yaklaşımdan bahseden Gonca Doğan ile birlikte sorular ve katkılar alınarak toplantı sonlandırıldı. 

Toplantı, hem İzmir yerelinde Köy’ün uyandırdığı heyecanın görülmesi hem de İzmir’deki gönüllülerin ve ilgilenenlerin bir araya gelmesini sağlaması açısından oldukça önemliydi. Katılan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İlerleyen günlerde de desteğinizi görmek umuduyla, Ankara ve İstanbul tanıtım toplantılarında görüşmek üzere!

İzmir’deki Bilimler Köyü tanıtım toplantısı 18 Ocak Cumartesi günü Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Alper Dizdar

Mehmet Gençer

Devrim Erçetin

Gonca Doğan

KAPAT